Krówka Matylda Poznaje Meksyk - 04.05.2024

W sobotę 4 maja 2024 r. odbył się Piknik rodzinny “Krówka Matylda Poznaje Meksyk”, którego organizatorem było Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, Oddział Grajewskiego Centrum Kultur , Miasto Grajewo oraz Gran Via szkoła języka hiszpańskiego w Białymstoku .  Wydarzenie miało na celu przybliżenie kultury i zwyczajów hiszpańskich oraz mieszkańców Meksyku.

Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Dzieci biorące udział w wydarzeniu miały możliwość uczestniczyć w tematycznych warsztatach takich jak: tworzenie maski, sombrero oraz marakasy a także malowanie twarzy. Była to również niepowtarzalna okazja żeby dowiedzieć się wielu ciekawostek o Meksyku, m.in.: poprzez wystawę “Ciekawostki o Meksyku”, a także dzięki zespołowi Dossier Monarka którzy gościli na placu. Tancerki w malowniczych strojach pokazały podstawy tańca meksykańskiego zachęcając do wspólnej zabawy.

Z powodzeniem cieszyły się zabawy i animacje poprowadzone przez Panią Elę Zyskowską z PHU Jumpland. Dodatkową atrakcją było wspólne malowanie ogromnego napisu. Podczas zabawy nie zabrakło również naszej maskotki Krówki Matyldy, która przybyła przywitać się z dziećmi.  Najmłodsi mogli korzystać również ze strefy gier i zabaw, a także z dmuchańców.

Dziękujemy Partnerom za pomoc w organizacji wydarzenia, a przybyłym gościom za wspólny spędzony czas w Meksyku.

Zapraszamy za rok!
CTM-MM