światowy dzień mleka

Serdecznie zapraszamy na obchody Światowego Dnia Mleka do Centrum Tradycji Mleczarstwa - Mueum Mleka w Grajewie (parking za budynkiem), które odbędą się dnia 8 czerwca 2019 r.  w godz. 11:00 - 14:00.

W programie:

  • żywa zagroda z kozami i owcami
  • wystawa rękodzieła
  • ubijanie masła w maselnicy
  • warsztaty tkackie i wikliniarskie
  • konkursy z nagrodami
  • możliwość zakupu wyrobów spożywczych oraz rękodzieła artystycznego.
Czytaj więcej...

Niezwykła Noc Muzeów w Muzeum Mleka

Muzeum Mleka po raz trzeci zorganizowało Noc Muzeów. Była to okazja do zwiedzenia ekspozycji za symboliczną złotówkę. Dzieci po obejrzeniu ekspozycji mogły wziąć udział w konkursie „Mlekozagadki” i wygrać drobny upominek.

Czytaj więcej...

Prelekcja "Mosty zamiast murów"

Serdecznie zapraszamy na majową prelekcję "Mosty zamiast murów" , która odbędzie się dnia 25 maja 2019 r. o godz. 12:00.  Agnieszka Pisula z Fundacji Twórcza Kobieta opowie nam jak budować relacje pomiędzy matką i córką, teściową i synową.  Zapraszamy! smiley

Czytaj więcej...

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Zapraszamy do podróży z kroplą mleka w tle! Z okazji Dni Otwartych  Funduszy  Europejskich w dniach 10-12 maja 2019 r. bilety normalne do CTM-MM w Grajewie dostępne będą w ulgowej cenie 12 zł.

Mleczna olimpiada „MLEKO Ma MOC”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału  w  konkursie Mleczna olimpiada „Mleko ma Moc”.  Uczestnikami Konkursu mogą być osoby ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, które spełnią następujące warunki: 

Czytaj więcej...

Uroczyste rozdanie nagród w konkursie "Mleczna zagroda"

16 kwietnia b.r. o godz. 10.00 w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za konkurs techniczno-plastyczny „Mleczna Zagroda”. W rywalizacji wzięły udział 24 grupy przedszkolne. Mali twórcy mieli za zadanie wykonać pod „czujnym okiem” i z pomocą nauczyciela makietę przedstawiającą wiejską zagrodę. Duża sala była wypełniona po brzegi. Artyści i ich opiekunowie z ciekawością obejrzeli wystawę wszystkich prac konkursowych.

Czytaj więcej...