60+ kultura - Weekend Seniora z kulturą

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie przyłączyło się do akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+kultura”. W tych dniach seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych. W pierwszy weekend jesieni 29-30.09.2018 r. oferujemy  seniorom wstęp na ekspozycję muzealną za symboliczną złotówkę.

Czytaj więcej...

Nowe banery

W Grajewie pojawiły się nowe banery z oznakowaniem drogi do Muzeum Mleka: wlot do miasta od strony Białegostoku i Łomży. Z pewnością ułatwią zainteresowanym dotarcie do naszego Muzeum:)

Czytaj więcej...

Warsztaty scrapbookingu

Serdecznie zapraszamy na warsztaty scrapbookingu "Wspomnienia z wakacji" albumy pamiątkowe. 

godz. 10:00 - 12:00 - dzieci 5-9 lat

godz. 13:00 - 15:00 - dzieci oraz młodzież 10-15 lat

Ilośc miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel.: 86 262 10 67

Uwaga! Prosimy o przyniesienie zdjęć z wakacji (minimum 2 sztuki)

Czytaj więcej...

"Eko-Roboty" czyli coś z niczego!

W czasie wakacji nie jest nudno :-) Chociaż za oknami świeci słońce i dopisuje pogoda, dzieci znalazły czas, aby uczestniczyć w kreatywnych warsztatach Podwórkowego Domu Kultury. Warsztaty poprzedziła pogadanka Komendy Powiatowej Policji w Grajewie dotycząca bezpiecznego korzystania z różnych form wypoczynku.

Czytaj więcej...

Wakacyjne zabawy z wodą

Muzeum Mleka w Grajewie rozpoczęło wraz z dziećmi pierwszą, wakacyjną przygodę 10 lipca 2018 r. na placu, tuż przy obiekcie. Zarówno frekwencja, jak i pogoda dopisały. Tematem przewodnim zabaw były woda i farby. Najmłodsi mieli okazję malować w nietypowy sposób, np. za pomocą: balonów, lodu, czy też stóp zaopatrzonych w pędzelek. Inni malowali „esy floresy” kolorową pianą, wydmuchiwaną za pomocą słomki, bądź odpowiednio przygotowanej butelki.

Czytaj więcej...

Kreatywne podwórko z Krówką Matyldą

Krówka Matylda zaprosiła wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy podczas ostatniego przed wakacjami spotkania. Najmłodsi, podczas kreatywnych warsztatów, mogli zainspirować się ciekawymi pomysłami wykonania prostych gier i zabawek. Na wypadek, gdyby kogoś dotknęła wakacyjna nuda zawsze możne zaczerpnąć z przedstawionych w Muzeum koncepcji.

Czytaj więcej...