Prelekcja ks. dr R. Płońskiego

W minioną sobotę (9 IX) gościliśmy ks.dr Romana Płońskiego, który wprowadził nas w tajemniczy świat ikon. Motywem przewodnim była Ikona Bogurodzicy. Naszą szczególną uwagę przykuła ikona Matki Bożej „Karmiącej Mlekiem” znajdująca się na greckiej górze Athos. Otrzymaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, m.in. Jaki jest proces powstawania ikon? Jak się mówi się poprawnie: „Pisać czy malować ikony”? Spotkanie było też okazją do zapoznania się z bogactwem kultury prawosławia, naszej wspólnej tradycji i historii.

Muzeum Mleka w gronie finalistów "AV Awards"

Po raz pierwszy w historii AV Awards o statuetkę ubiega się polska inwestycja. Multimedialna ekspozycja Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie znalazła się w gronie ośmiu najlepszych projektów w kategorii "Entertainment Project of the Year".

AV AWARDS

Weekend Za Pół Ceny

Wraz z Polską Organizacją Turystyczną ponownie promujemy Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie. Muzeum Mleka weźmie udział w promocji ”Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.  W dniach promocji od 6 do 8 października 2017 roku  wszystkich zwiedzających obowiązuje bilet w cenie 50 % biletu normalnego. W akcji, dzięki której taniej zwiedzicie Polskę, biorą udział instytucje i placówki turystyczne z całego kraju - muzea, teatry, skanseny, zamki, obiekty sportowo-rekreacyjne, punkty gastronomiczne i noclegowe oraz parki atrakcji. Szczegółowe informacje  znajdziecie na stronie internetowej: https://www.polskazobaczwiecej.pl/

Konkurs fotograficzny

Na początku wakacji ogłosiliśmy Konkurs Fotograficzny "Selfie z krówką", który cieszył się zainteresowaniem naszych zwiedzających. Nie trzymamy dłużej w niepewności uczestników i ogłaszamy wyniki konkursu. I miejsce: Wiktoria Kamińska; II miejsce: Hanna Lewandowska; III miejsce: Zuzanna Kruszewska; Wyróżnienia: Zuzanna Tarnacka, Alicja Dzięgielewska, Agnieszka Ciukszo i Wiktor Boć. Serdecznie gratulujemy! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 15 września 2017 roku o godzinie 16 w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. Zapraszamy!