Spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz „Indonezja – opowieści z malowniczych wysp”

W sobotnie południe 17 lutego 2018 r. mieszkańcy Grajewa oraz goście z okolic udali się w egzotyczną podróż do Indonezji. Co przeciętny Polak wie o tym kraju? Raczej niewiele lub prawie nic. Pierwsze skojarzenie, to wyspa Bali oraz flaga narodowa, tak podobna do naszej, a jednak trochę inna, bo czerwono – biała. Motto tego państwa brzmi: „Bhinneka Tunggal Ika”, co w języku starojawajskim oznacza „Jedność w różnorodności”.  I właśnie te słowa oddają ducha tej dalekiej krainy, którą tworzy ponad siedemnaście tysięcy wysp.

Czytaj więcej...

 Wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno-literackiego „Za co kochasz Krówkę Matyldę?”

Pod koniec listopada Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka (CTM-MM) ogłosiło konkurs plastyczno-literacki „Za co kochasz Krówkę Matyldę?”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem – zgłoszono 38 prac w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I obejmowała przedszkolaków oraz klasy I-III szkoły podstawowej,  kategoria II – klasy IV-VII.

Czytaj więcej...

AKCJA WEEKEND ZA PÓŁ CENY - 50%

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Informujemy, iż w dniach od 9 do 11 marca 2018 r. ekspozycję Muzeum Mleka w Grajewie będzie można zwiedzać za połowę ceny biletu normalnego, czyli za 8 zł. 

Czytaj więcej...

Indonezja - opowieści z malowniczych wysp

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz, które odbędzie się 17 lutego 2018 r. o godzinie 12:00.

Anna Jaklewicz – podróżniczka i archeolożka.  Autorka książek: "Indonezja. Po drugiej stronie raju" i "Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta".

Czytaj więcej...

SZLAKIEM PODLASKICH SMAKÓW W MUZEUM MLEKA

Szczyt sezonu rzadko kiedy przypada na luty, ale w Muzeum z całą pewnością nie narzekamy na brak gości. W ubiegłą sobotę odwiedzili nas podróżujący szlakiem „Podlaskich smaków”. Wycieczka zorganizowana została przez Regionalny oddział PTTK w Białymstoku, czyli stowarzyszenie działające na rzecz rozwijania aktywnej turystyki oraz promowania województwa podlaskiego.

Czytaj więcej...

ZIMOWE PODRÓŻE Z MUZEUM MLEKA ZA NAMI

Tegoroczne ferie zimowe w Muzeum Mleka okazały się pretekstem do podróży na cztery kontynenty świata. Zaczęliśmy wizyty w samym sercu dzikiej Afryki, gdzie słychać tupot stóp Pigmejów i okrzyki Masajów. Uczestnicy warsztatów wykonali afrykańskie maski i naszyjniki, a w przerwie między zajęciami wzięli udział w „Bezkrwawym safari” – grze, która uporządkowała ich wiedzę na temat zwierząt. 

Czytaj więcej...