Powitanie wiosny z Krówką Matyldą

Dnia 16 marca, wiosna nieśmiało zapukała do naszych drzwi.  Z dużą radością przyjęła serdeczne zaproszenie Krówki Matyldy do udziału w warsztatach plastycznych „Wiosenne drzewko w 3D”.  Dzieci w pozytywnych nastrojach tworzyły niepowtarzalne prace, które teraz zapewne zdobią ich pokoje. Przekonajcie się sami, że warto było nas dzisiaj odwiedzić!

Czytaj więcej...

Konkurs "Historia mleka"

Uwaga! Uwaga! Rusza konkurs -„Historia mleka” - organizowany w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka.  Wszystkie klasy, które przystąpiły do programu mogą wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody!

Czytaj więcej...

Prelekcja „Sekrety Miodu”

23 lutego 2019 r. Muzeum Mleka gościło pszczelarza z okolic Bargłowa Kościelnego, Pana Dominika Muczyńskiego. O miodach powiedziano chyba już wszystko, albo przynajmniej tak nam się wydaje… 

Czytaj więcej...

UWAGA! AKCJA WEEKEND ZA PÓŁ CENY - 50%

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Informujemy, iż w dniach od 15 do 17 marca 2019 r. ekspozycję Muzeum Mleka w Grajewie będzie można zwiedzać za połowę ceny biletu normalnego, czyli za 8 zł.

Czytaj więcej...

Kreatywne eko – zabawki z Krówka Matyldą

W słoneczne przedpołudnie, 16 lutego 2019 r. odbyło się cykliczne spotkanie z Krówką Matyldą. Dzieci z wielką ochotą i zaangażowaniem tworzyły eko – zabawki z Darów Lasu. Okazuje się, że do zrobienia nietuzinkowej figurki potrzebujemy  tak niewiele: gałęzi, liści, szyszek, różnego rodzaju orzechów i… duuuuuużo wyobraźni. ?smiley A tymczasem, zapraszamy na kolejne spotkanie w marcu.

Czytaj więcej...

Konkurs techniczno - plastyczny "Mleczna Zagroda"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie techniczno - plastycznym "Mleczna Zagroda"  grupy i oddziały przedszkolne (4-6 lat) z powiatu grajewskiego.  Makiety należy dostarczyć do 9 kwietnia 2019 r.  do Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie.  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! smiley

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna

Gościliśmy na wizycie studyjnej przedstawicieli organizacji z okolic Drohiczyna: Jerzego Garuckiego Wójta Gminy Platerów, Małgorzatę Musiolik Przewodniczącą Rady Gminy Platerów; Grzegorza Arasymowicza Wójta Gminy Sarnaki, Justynę Filipiuk Przewodniczącą Rady Gminy Sarnaki; Michała Michaluka sadownika oraz członka Lokalnej Organizacji Turystycznej; Agnieszkę Wojtkowską prezesa Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"; Marię Daszko Dyrektora ZPO w Platerowie oraz prezesa Nadbużańskiego Stowarzyszenia Oświatowo - Ekologicznego "Mężenin"; Justynę Paluch wiceprezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej "LOT nad Bugiem".

Czytaj więcej...