Weekend Seniora z Kulturą - 12.10.2024

W dniu 12 października, w ponad 600 przygotowanych propozycji w całym kraju, w tym Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się „Weekend Seniora z Kulturą”. Spotkanie było umożliwieniem seniorom skorzystania z oferty kulturalnej. Inicjatywa ma również inny szerszy wymiar. Jej nadrzędnym celem jest walka z wykluczeniem poprzez włączenie osób starszych do regularnego uczestnictwa w szeroko rozumianym życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji projektu, zależało na integracji międzypokoleniowej, dlatego Grajewskie „Senioritki” zaśpiewały dla młodzieży z Zespołu Trele Morele, jak również młodzież chętnie wystąpiła dla seniorów. Po wspaniałym koncercie w rozśpiewanym i roztańczonym nastroju uczestnicy zwiedzali Muzeum Mleka.