Podsumowanie wakacji 2024

Szkoła ruszyła pełną parą, a lato minęło w mgnieniu oka. Oferta wakacyjna Grajewskiego Centrum Kultury wraz z placówkami Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka oraz Grajewska Izba Historyczna zaoferowała w te wakacje różnorodny wachlarz atrakcji.

Jak co roku instruktorzy naszych placówek prowadzili warsztaty ceramiczne, artystyczne pt. „Pani Lato”, „Afrykańskie Maski”, „Kółko i krzyżyk”, „Wakacyjny obrazek 3D”, „Zabawka zręcznościowa”, „Ptaszek z włóczki”, „Ogródek w wytłaczance”, „Malowanie puzzli”, „Owady z klamerek”, „Malowanie białych plastikowych butelek”, „Domek dla lalek”, „Militarne kartoniaki”, „Latawce”, „Witrażowe zwierzęta”, oraz „Straszne pudełka”, a także rzeźbiarskie, które pozwoliły na wyjście z zacisza domowego w celu stworzenia unikalnych prac. Dzieci mogły również uczestniczyć w zajęciach z programowania w Muzeum Mleka. Podczas Parady Krów wraz z Krówką Matyldą dzieci z radością namalowały własne krowy. Z kolei, zorganizowane „Zabawy podwórkowe a’la PRL” przeniosły dzieci w czasy dzieciństwa swoich rodziców.

Nie próżnowała także sala kinowa w Grajewskim Centrum Kultury. Letnie kino GCK oraz zorganizowane spektakle cieszyły się popularnością wśród najmłodszych.

Oferta historyczna uwzględniła wycieczkę do Skansenu w Nowogrodzie oraz spacer historyczny „Śladami grajewskiej gastronomii” , który poprowadził Tomasz Dudziński, dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury.

Dni Miasta Grajewa poprowadzone w tym roku przez Radio ESKA spełniły oczekiwania mieszkańców. Kolejny dzień rodzinno-sportowy stanowił kontynuację udanego spędzania czasu wakacyjnego z przyjaciółmi oraz rodziną.

Summer Sunday Music mające miejsce w Parku Solidarności przyciągnęło mieszkańców do wysłuchania koncertów na żywo. Miejskie potańcówki pt. „Taniec łączy pokolenia” zachęciły do wykazania umiejętności tanecznych oraz do udziału w konkursach przy różnorodnej muzyce.

Cykliczne wydarzenie pt. „Kulturalny Deptak” zgromadziło sporo chętnych do uczestniczenia w warsztatach oraz zabawach przy przyjemnej i słonecznej pogodzie. Pokazy o godzinie 20:00 w ramach wydarzenia sprawdziły się jako tematyczne zakończenie poszczególnych dni.

Dziękujemy Państwu za to, że jesteście z Nami. Mamy ogromną satysfakcję, że Wasze uczestnictwo w zorganizowane przez nas wydarzeniach jest uwiecznieniem długotrwałych oraz dynamicznych działań pracowników kultury. Zapraszamy za rok!