I urodziny Krówki Matyldy

Dnia 16.12.2017 r. Krówka Matylda, ulubienica najmłodszych mieszkańców grajewskiego grodu, obchodziła swoje pierwsze urodziny. Przybyli goście zapoznali się z historią Muzeum Mleka i z entuzjazmem odśpiewali wspólnie „Sto lat” dla uśmiechniętej solenizantki.

Wszystkie dzieci wraz z osobami towarzyszącymi zatańczyły taniec integracyjny pt. „Dziś są moje urodziny”. Następnie świetnie się bawiły podczas tańców animacyjnych nawiązujący do czynności o charakterze rolniczym. W trakcie zabawy odbył się również quiz, podczas którego dzieci udowodniły, że wiedzą naprawdę bardzo dużo  na temat produktów mlecznych.

Gry i zabawy tematyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Nagrodą były pyszne słodkości. Przybyli goście dzielnie rywalizowali i uczestniczyli z dużym zapałem w następujących zabawach:  „Mleczne domino w łaty”, „Szalone raciczki”, „Raz. dwa, trzy, ułożysz krówkę Ty”, „Budynki gospodarskie” i „Pojazdy rolnicze”.

Krówka Matylda przygotowała wiele niespodzianek. Zaprosiła swojego przyjaciela Tygryska, który wszystkich zarażał swoją energią i dobrym humorem. Urodziny to magiczny moment, najlepszy czas, aby upodobnić się do ulubionego bohatera bajek. Każde dziecko miało okazję do „pomalowania twarzy”, zrobienia  „wodnego tatuażu” oraz otrzymało „zwierzę gospodarskie” ze skręconych balonów.

Na zakończenie Urodzin, dzieci otrzymały pamiątkowe notesy magnetyczne. Solenizantka  podziękowała za życzenia i zaprosiła do udziału w Konkursie literacko – plastycznym „Za co kochasz krówkę Matyldę?”. Pracę plastyczną, bądź literacką można dostarczyć do dnia 31 stycznia 2018 r. do Muzeum Mleka w Grajewie. Konkurs przewiduje różne kategorie wiekowe, w tym dla osób dorosłych. Więcej informacji na stronie www.muzeummleka.pl w zakładce: Aktualności.

Na urodzinach gościła młodzież ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” 1011 Grajewo pod dowództwem Inspektora Grzegorza Gardockiego. Młodzi ludzie włączyli się do zabawy, dodając najmłodszym odwagi do wspólnego świętowania. Jak się okazuje w każdym z nas drzemie dziecko bez względu na wiek.

Krówka Matylda dziękuję za życzenia i laurki oraz zachęca wszystkie dzieci do ponownych odwiedzin w styczniu.