I rocznica działalności CTM-MM

Dnia 15.12.2017 r. w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, odbyły się obchody I Rocznicy działalności wyżej wymienionego obiektu muzealnego.

Gospodarzami wieczoru byli: Pan Dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury (GCK), Tomasz Dudziński oraz Pani Kierownik Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka  (CTM-MM), Renata Kurzątkowska. Zimowa śnieżna aura nie przeszkodziła w  przybyciu licznych gości, których z radością witała Krówka Matylda drobnymi upominkami.

Dyrektor GCK powitał zgromadzonych gości i oddał głos kierownik CTM-MM. Pani Renata Kurzątkowska omówiła pierwszy rok działalności placówki, jej rozbudowę, statystyki dotyczące odwiedzających, działalność kulturalną oraz plany na przyszłość.

Następnie zabrał głos Burmistrz Miasta Grajewa, Pan Dariusz Latarowski, który podsumował miniony rok oraz wspominał początki realizacji projektu Muzeum. Podziękował  wszystkim osobom zaangażowanym w działalność i rozwój Muzeum Mleka. W takim dniu nie mogło zabraknąć tortu oraz słodkiego poczęstunku.

Następnym punktem programu był Pokaz Barmański Flair- niespodzianka, połączony z serwisem  owocowych i mlecznych koktajli. Zgromadzeni widzowie byli pod wrażeniem umiejętności  żonglerskich barmana. Na zakończenie uroczystości, licznie przybyli goście mieli okazję do bezpłatnego zwiedzania Sali Ekspozycyjnej Muzeum.

Organizatorzy dziękują za przybycie i serdecznie zapraszają do ponownych odwiedzin. Przypominamy, iż do dnia 29 grudnia 2017 r. obowiązuje promocyjna cena biletów 8 zł.