Niezwykła Noc Muzeów w Muzeum Mleka

Muzeum Mleka po raz trzeci zorganizowało Noc Muzeów. Była to okazja do zwiedzenia ekspozycji za symboliczną złotówkę. Dzieci po obejrzeniu ekspozycji mogły wziąć udział w konkursie „Mlekozagadki” i wygrać drobny upominek.

Na najmłodszych gości czekała moc atrakcji. Dzieci zaczęły od warsztatów zdobienia „jaśków”, podczas których każdy mógł wykonać fantazyjną przytulankę. Następnie uczestnicy pomalowali  szklane lampiony i tu również wyobraźnia wzięła góręJ Miłym zaskoczeniem, szczególnie dla najmłodszych, był pokój niespodzianek. Przygotowane w nim atrakcje oraz niezwykła aranżacja spowodowały, że cieszył się on dużym powodzeniem do późnych godzin. To właśnie tam, nasi goście mogli wziąć udział w zabawach sensorycznych, czyli: malować palcami po piasku, barwnikami po mleku, bawić się sztucznym śniegiem, odrysowywać podświetlone obrazki, czy też malować farbami fluorescencyjnymi. Powodzeniem cieszył się również duży worek sensoryczny, wypełniony gumowymi rybkami i zabarwioną na niebiesko wodą. Rybki, raki  i inne stwory wodne przeganiane były z miejsca w miejsce, co sprawiało dzieciakom ogromną radość .

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniach do Nocy Muzeów Panom: Mikołajowi Frey i Wojciechowi Płochockiemu oraz naszym Wolontariuszom za aktywny udział w wydarzeniu. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu nasze pomysły zostały zrealizowane.

Dziękujemy również licznie przybyłym gościom i zapraszamy za rok!

Zobaczcie sami jak wszyscy dobrze się bawili!