Piknik w stylu amerykańskim "Krówka Matylda poznaje Amerykę!"

4 maja 2019 na placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie (oddział Grajewskiego Centrum Kultury) odbył się majówkowy piknik w stylu amerykańskim pod hasłem "Krówka Matylda poznaje Amerykę" współorganizowany z LGD BDN - Lokalną Grupą Działania Biebrzański Dar Natury.

Tego dnia plac przy Muzeum Mleka zamienił się w amerykański minifestyn wypełniony rozrywkami dla każdej grupy wiekowej. Główną twarzą pikniku niewątpliwie była animatorka zabaw – Izabela Randzio (Fabryka Zabawy), którą mieliśmy okazję zobaczyć w zupełnie nowej, iście amerykańskiej, odsłonie – Whoopi Goldberg. Podczas pikniku odbyły się także występy grup tanecznych zrzeszonych z GCK. Prowadzone były także różnorodne, tematyczne zabawy, konkursy i animacje dla dzieci i dorosłych, m. in.:

• Konkurs na największego „żuja” gumy balonowej
  • Konkurs picia coca-coli przez słomkę
  • Konkurs rzucania donutem do celu
  • Konkurs poszukiwacza złota
  • Konkurs wiedzy dla dorosłych (w kategoriach - wiedzy ogólnej oraz rozpoznania gwiazd amerykańskich)
  • Konkurs ujeżdżania byka rodeo
  • Konkursy i zabawy taneczne

… i wiele innych :)

Pragniemy serdecznie podziękować Lokalnej Grupie Działania – Biebrzański Dar Natury za współorganizację pikniku, Karuzeli Smaków, Fabryce Zabawy, PHU Iwonie Jabłońskiej za współpracę oraz pracownikom naszych oddziałów – CTM-MM oraz GIH za świetnie zorganizowane wydarzenie. Gorąco dziekujęmy również za wspaniałą współpracę wolontariuszom z Lepszego Grajewa oraz wolontariuszom z Muzeum Mleka.